[av_one_full first]
[av_heading heading=’Uprawa pomidorów polowych – czym nawozić pomidory polowe’ tag=’h1′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=” custom_font=”][/av_heading]
[/av_one_full]

[av_one_half first]
[av_image src=’http://greenecopoland.pl/storage/2018/09/uprawapomidora.jpg’ attachment=’1977′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image]
[/av_one_half]

[av_one_half]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Pomidor polowy to uprawa, która wymaga wielu składników odżywczych, aby uzyskać produkcję zadowalającą pod kątem dużej ilości, a także wysokiej jakości plonu, gwarantując przy tym  odpowiednie wybarwienie, wysoki poziom brix oraz redukcję odpadów (mniej pomidorów zielonych).

Zobaczmy jak odpowiednio uprawiać pomidora polowego, aby uzyskać optymalną wydajność.

[/av_textblock]
[/av_one_half]

[av_one_full first]

[av_heading tag=’h2′ padding=’10’ heading=’ Nawożenie pomidorów polowych krok po kroku’ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Po posadzeniu  proponuję zastosować dwa produkty, czyli ALGAREN TWIN i MAGIC P STAR.  Te dwa produkty zapewnią nam silne ukorzenienie oraz znaczne zmniejszenie stresu spowodowanego przesadzeniem. Większa ilość korzeni pozwala roślinie na większą absorpcję składników odżywczych a w konsekwencji lepszy rozwój i większą produkcję.

Nie należy również zapominać, że w tej fazie temperatury gleby są niskie i fosfor, mimo że znajduje się w glebie, nie jest dostępny. Zastosowanie produktu MAGIC P STAR ma zasadnicze znaczenie zapewniające roślinie optymalną ilość fosforu.

Następna faza to intensywny wzrost wegetatywny. W tej fazie zalecam użycie produktów organicznych takich jak VIT-ORG i GREENHUM. Obydwa produkty poprawiają strukturę gleby, zapewniając korzeniom i roślinie „łatwiejsze życie” czyli polepszają zdolność do przyswajania składników odżywczych.

W fazie kwitnienia podstawowym składnikiem do lepszego zawiązywania owoców jest bor. Najlepszym produktem na tym etapie będzie więc BOROGREEN stosowany dolistnie, w zalecanych dawkach, po pojawieniu się pierwszych żółtych kwiatów. Gwarantujemy w ten sposób optymalną wydajność, poprzez lepsze zawiązywanie owoców

Następna bardzo ważna faza to wzrost  zawiązków.  W tym momencie podstawowe znaczenie mają wapń i aminokwasy. Wśród proponowanych przez nas produktów jest CALGREEN, gdyż ma bardzo dużą zawartość wapnia w ilości 40%, oraz NUTRIGREEN AD.  Ten drugi to produkt na bazie aminokwasów zwierzęcych o całkowitej zawartości 50%, które zapewniają optymalny wzrost owoców. W tej fazie zalecam także stosowanie produktu KRIPTHER, który możemy stosować łącznie ze środkami ochrony roślin. KRIPTHER wspomaga naturalną ochronę i pobudza do produkcji fitohormonów zwanych fitoaleksynami, które są substancjami zwiększającymi odporność roślin na choroby powodowane przez patogeny grzybowe. Redukuje stresy pochodzenie biotycznego.

W kolejnej okresie następuje dalszy wzrost owoców, w związku z czym cały czas potrzebują one wapnia. Zapewnimy  go stosując produkt CALGREEN, który w połączeniu z produktem NUTRIGREEN AD powoduje zwiększenie rozmiaru owoców.

W momencie rozpoczęcia wybarwiania owoców pierwszego grona pomidora polowego, zaczynamy stosowanie preparatu wspomagającego dojrzewanie o nazwie HASCON M10 AD. Jest to produkt, który dostarcza roślinie niezbędnego na tym etapie fosforu i potasu. Zapewnia lepsze dojrzewanie, wzrost ilości towaru handlowego oraz zwiększenie poziomu brix uprawianych pomidorów polowych.

Następna faza to faza pełnego dojrzewania. W tym momencie dalsze zastosowanie HASCON M10 AD wpływa na wyrównanie dojrzewania owoców w jednym momencie, zapewniając wysokie wydajności pod względem ilościowym i jakościowym, zmniejszając znacznie odpad owoców zielonych.

[/av_textblock]

[/av_one_full]