Uprawa borówek – Czym nawozić borówki?

Nawozy dolistne - uprawa borówki

Borówka to uprawa, która jeśli prowadzona jest właściwie we wszystkich fazach fenologicznych, reaguje bardzo dobrze na nawożenie, dając plon najwyższej jakości i ilości. Spójrzmy więc co i kiedy stosować:

Jak, czym nawozić borówki? Nawożenie borówek krok po kroku

Borówka to uprawa, która jeśli prowadzona jest właściwie we wszystkich fazach fenologicznych, reaguje bardzo dobrze na nawożenie, dając plon najwyższej jakości i ilości. Spójrzmy więc co i kiedy stosować:

Zaczynamy od zastosowania produktów BOROGREEN i ALGAREN TWIN, gdyż roślina potrzebuje w pierwszej fazie obfitego kwitnienia. ALGAREN TWIN i BOROGREEN gwarantują bardzo dobre kwitnienie i następujące po nim tworzenie zawiązków owoców.

Następnie, kiedy dochodzi do transformacji kwiatu w owoc, roślina potrzebuje znacznych ilości fosforu i wapnia, aby uzyskać właściwy wzrost owoców. Dwa produkty dedykowane dla tej fazy to CALFOMYTH oraz NUTRIGREEN.

W kolejnych tygodniach owoce zwiększają swoją wielkość i potrzebują jeszcze większej ilość wapnia oraz znaczną ilość aminokwasów, aby wspomóc właściwy rozwój owoców.  W  tym przypadku dwoma najbardziej wskazanymi produktami są CALGREEN i REVIVAL.

Jak, czym nawozić borówki po zbiorach? Nawożenie borówek po zbiorach

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest okres po zbiorach owoców.  Jest on niezmiernie ważny, gdyż przygotowuje roślinę do kolejnego sezonu.

W tej fazie rośliny gromadzą wszystkie składniki odżywcze wewnątrz pąków, które następnie zakwitną w kolejnym roku.

Także czym nawozić borówki? Produkty CARRIER ZN oraz oczywiście BOROGREEN są najbardziej zalecanymi nawozami w tym okresie. Cynk zawarty w CARRIER ZN oraz bor znajdujący się w BOROGREEN zapewnią nam odpowiednią „produktywność” pąków w następnym roku.

Wymienione do tej pory zalecenia są kompletnymi wskazówkami dotyczącymi uprawy borówki. Proponuję również, aby podczas wykonywania zabiegów środkami ochrony roślin, zarówno owadobójczymi jak i grzybobójczymi, stosować w połączeniu z nimi produkt o nazwie KRIPTHER. Jest to nawóz dolistny na bazie fosforynu potasu, który zwiększa w znaczny sposób mechanizmy obronne rośliny poprzez produkcję większej ilości fitoaleksyn.

MATERIAŁY DO POBRANIA

PROGRAM DOKARMIANIA DOLISTNEGO I FERTYGACJI – SADY I UPRAWY JAGODOWE