NAWOZY KORYGUJĄCE PH WODY, AKTYWATORY

Właściwy poziom pH wody determinuje środowisko w którym rozwijają się korzenie. PH gleby stale obniża się w wyniku magazynowanie przez nią substancji odżywczych i transportowania ich do rośliny. Aby wchłonięcie składników było optymalne konieczne jest właściwe pH wody opływającej korzenie, bowiem za niski poziom może spowodować ich uszkodzenie. Zbyt wysokie pH też nie jest korzystne bowiem, roślina nie może dłużej pobierać niezbędnych jej ingredientów. Ponadto, rośliny lubią stałą wartość pH, co implikuje konieczność kontroli i dostosowania pH do naszych upraw.

Nawozy korygujące pH i aktywatory odpowiedzialne są za tworzenie korzystnych warunków dla wzrostu upraw. Nawozy te nie wpływają w sposób negatywny na zachowanie równowagi flory bakteryjnej gleby. Spełniają one różne funkcje, między innymi wpływają na pH gleby czy też jej sorpcje i zasolenie.

Sprawdź naszą aktualną ofertę i skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci w doborze odpowiednich nawozów pod twoje uprawy. Innowacyjne i zróżnicowane rozwiązania dostosowane są do specyficznych potrzeb nawet najbardziej wymagających roślin.