[av_one_full first]
[av_heading tag=’h1′ padding=’10’ heading=’Uprawa wiśni – czym nawozić wiśnie’ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]
[/av_one_full]

[av_one_half first]
[av_image src=’http://greenecopoland.pl/storage/2018/09/uprawawisni.jpg’ attachment=’1982′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image]
[/av_one_half]

[av_one_half]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Uprawa wiśni jest efektywna i daje doskonałe rezultaty za sprawą prawidłowego odżywiania. Cel ten osiągamy poprzez dostarczanie składników odżywczych we właściwych dawkach i w odpowiednich fazach fenologicznych.

[/av_textblock]
[/av_one_half]

[av_one_full first]

[av_heading tag=’h4′ padding=’10’ heading=’Nawożenie wiśni krok po kroku’ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Zacznijmy od pierwszej fazy, która dotyczy startu wegetacji, jeszcze przed kwitnieniem, kiedy pąki zaczynają puchnąć. To wtedy największe niedobory dotyczą cynku i boru. Te dwa składniki dostarczą nam  produkty CARRIER ZN i BOROGREEN. Bor i cynk mają zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o przekształcenie kwiatów w owoce. W szczególny sposób bor zapewnia długą żywotność pyłku kwiatowego, polepsza tworzenie zawiązków, a w konsekwencji prowadzi do lepszych zbiorów.

Kolejna faza to wzrost wegetatywny, gdzie zwiększa się zapotrzebowanie na wapń i fosfor. Fosfor dla rośliny jest energią i w fazie zaraz przed kwitnieniem, występuje na nią ogromne zapotrzebowanie, gdyż wiśnia posiada jeszcze zbyt małą ilość liści, z których może tę energię pobrać.  Równoczesne zastosowanie produktów CALFOMYTH i NUTRIGREEN AD zaspokoi całkowicie te zapotrzebowania.

W momencie przekształcenia kwiatów w owoce, przydatne jest zastosowanie jednocześnie ze środkami ochrony roślin produktu KRIPTHER.  Poprawia on wytrzymałość rośliny na stresy biotyczne, spowodowane atakami grzybów, ponieważ pozwala roślinie wyprodukować fitoaleksyny, mające działanie samouodparniające roślinę na choroby.

Następna faza to rozrost owoców. W tej fazie owoc powinien stwardnieć i rozrosnąć się. Procesy te ułatwi z pewnością zastosowanie produktu CALGREEN, który dostarcza znaczną koncentrację wapnia do owoców, zwiększając grubość ścianek komórkowych, a tym samym zwiększa wytrzymałość na wszystkie negatywne czynniki,  w sposób szczególny redukując znacząco straty spowodowane pękaniem wiśni.

SILVEST to kolejny produkt, który w fazie rozrostu owoców zwiększa wytrzymałość wiśni na pękanie, zwiększając ciężar własny owoców i ich trwałość po zbiorze (SHELF LIVE). Aby przyspieszyć zbiór i zwiększyć zawartość cukru oraz substancji stałych rozpuszczalnych, zaleca się użycie produktu HASCON M 10 AD. Produkt ten ma szczególną relację pomiędzy dwoma składnikami:  fosforem i potasem oraz mikroelementami. Zapewnia dostarczenie tych substancji odżywczych do owoców, poprawiając ich jakość.

[/av_textblock]

[av_heading tag=’h4′ padding=’10’ heading=’Nawożenie wiśni po zbiorach’ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Po zbiorze, przed opadnięciem liści, zabieg produktami CARRIER Zn i BOROGREEN zapewnia dostarczenie cynku i boru do wnętrza  pąków. Pozwala to na optymalny start wegetacji w następnym roku i obfite kwitnienie. Poza tym, jeśli zimy są szczególnie ostre, obecność tych dwóch składników wewnątrz pąków, zagwarantuje doskonałe przezimowanie także w sytuacji bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych.

[/av_textblock]

[/av_one_full]